ZAKOŃCZENIE ROKU

29 czerwca na scenie Zespołu Pieśni i Tańca AGH „Krakus” wystąpiły przedszkolaki z „Wesołej 13″. W podróż po Polsce zaprosiły nas Ciocia Ania i Ciocia Asia.

Już w przedszkolu dzieci wiedzą, co to Wisła , co to Bałtyk.

Że na Śląsku leży węgiel, a znów góry to są Tatry.

Nasze polskie ABC każde dziecko o nim wie.

Wchodzi w głowę, wchodzi w serce jak literka po literce.

Coraz lepiej czytasz je nasze Polskie ABC.

Te dwie turystki rozpoczęły swoją wycieczkę od Śląska, gdzie rozbrzmiewały dźwięki tradycyjnych tańców i zabaw. „Krasnale” z grupy I zaprezentowały „Kozirajkę”, „Grozika” oraz „Trojaka”. Kierując się na północ naszym oczom ukazały się piękne Łowiczanki, które zaśpiewały o „Kukułeczce”, „Łowiczance” i „Przepióreczce”. „Pszczółki” mogliśmy również podziwiać w tańcu „Chodzony łowicki” oraz „Klepanym”. Po tych podróżach tęskno nam było do rodzimych stron, więc powróciliśmy na nasz, przepiękny Rynek Krakowski, gdzie rozbrzmiewały dźwięki hejnału. To „Tygryski” strojach krakowskich zaśpiewały o „Starym mieście Krakowie”, radośnie zatańczyły „Krakowiaka” i zagrały do utworu „Albośmy to jacy tacy”. Obie podróżniczki zakończyły swoją przygodę u podnóża Tatr, gdzie grupa „Misiów” w strojach góralskich śwarnie odczańczyła i zaśpiwała pieśni rodem z gór. „Idzie dysc”, „W murowanej piwnicy” rozgrzały zgromadzoną publiczność, tańce „Sarna” i „Siustany” rozpaliły scenę. Na zakończenie łezka w oku się zakręciła. To „starszaki” żegnały swoje ukochane Ciocia i przedszkole.

Pożegnamy przedszkole,
pokłonimy się szkole,
nową drogą pójdziemy odważnie.
Rozkołyszą się drzewa,
ptak radośnie zaśpiewa
i będziemy wyglądać poważnie.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc podczas organizacji Uroczystości Zakończenia Roku. Szczególne podziękowania kierujemy do mamy Dominiki, mamy Weroniki, taty Ignasia oraz rodziców Emilki.

Dziękujemy Państwu za piękne słowa i kwiaty!