Samorządowe Przedszkole nr 13 w Krakowie
Strona głowna  /  Aktualności  /  998 ZGŁOŚ SIĘ! WIZYTA GRUPY IV W STRAŻY POŻARNEJ
998 ZGŁOŚ SIĘ! WIZYTA GRUPY IV W STRAŻY POŻARNEJ
data dodania: 2017-09-20 22:04:38

998

błyskawicznie tam zadzwonię, gdy zobaczę, że coś płonie.

*

Przedszkolaki z grup IV, pomimo kapryśniej pogody, powędrowały do Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, mieszczącej się, można powiedzieć, że tuż za rogiem, bo na Zarzeczu.

Strażacy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 3 w Krakowie przyjęli grupę "Tygrysków" bardzo serdecznie. Podczas zwiedzania przedszkolaki mogły z bliska oglądać wozy strażackie i sprzęt pożarniczy. Spotkanie było także świetną okazją do kilku ćwiczeń, jak bieg z gaśnica, czy rozwijanie i zwijanie węża. Przez chwile wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm, czy wsiadając do wozu strażackiego. Przetestowaliśmy nawet specjalne poduszki, które mogą podnieść samochód ciężarowy! Podczas spotkania "Tygryski" dzieliły się swoją wiedzą na temat okoliczności, w których wzywa się Straż Pożarną. Nie były to tylko pożary, ale również wypadki samochodowe, powodzie czy koty na drzewach.

Podczas wycieczki mieliśmy niepowtarzalną okazję zobaczyć strażaków wyjeżdżających na akcję! Trzy wozy strażackie, dźwięk syren, strażacy zjeżdżający po rurach! Ruch jak w ulu! A my? Po wstępnym przeszkoleniu na taką ewentualność i wysłuchaniu koncertowej próby syren, doskonale wiedzieliśmy co robić - nie ruszać się z wyznaczonego miejsca. Na szczęści alarm okazał się fałszywy, jednak to, ku rozczarowaniu dzieci, skróciło naszą wycieczkę. Po spotkaniu ze strażakami, frekwencja na "bycie strażakiem, gdy dorosnę" wyniosła prawie 100%.Komentarze
Dodaj komentarz
Imię i Nazwisko
Adres e-mail
Komentarz
Wpisz wynik: 2+3