RATOWNICY MEDYCZNI W PRZEDSZKOLU

W dniu 9.11.2017 r . do naszego przedszkola zawitali wyjątkowi goście – Ratownicy Medyczni. Na samym początku przedszkolaki przymierzyły specjalne stroje i mogły poczuć się jak prawdziwi ratownicy. Pani i pan ratownik w interesując sposób opowiedzieli na czym polega ich praca i jakie mają obowiązki. W trakcie zajęć przedszkolaki uczyły się udzielać pierwszej pomocy. Najpierw ratownicy pokazywali, jak wykonać dane czynności, a następnie dzieci miały okazję przećwiczyć je na misiach lub fantomie. Dzieci bandażowały i usztywniały kończyny, wykonywały sztuczne oddychanie, a nawet używały koca ratowniczego.

Przedszkolaki przeszły szybki kurs pierwszej pomocy i na zakończenie otrzymały dyplomy małego ratownika. Dzięki takim zajęciom dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które  w przyszłości mogą okazać się bardzo przydatne i przyczynić się do uratowania komuś życia. Może nawet po tych zajęciach któryś z przedszkolaków kiedy dorośnie, będzie chciał dołączyć do zespołu Pogotowia Ratunkowego, kto wie ;).