"STRASZYDŁO" W PRZEDSZKOLU

Kilka dni temu nasze przedszkole odwiedziła pani Krystyna Popławska z dziecięcego teatru PTAK z Bielska-Białej. Zaprezentowała przedstawienie teatralne pt. „Straszydło”. Głównym bohaterem był zajączek, który nie miał przyjaciół. Zwierzątka leśne chciały się z nim zaprzyjaźnić, ale on swym brzydkim postępowaniem ich odstraszał i nie chciał z nikim rozmawiać. Pewnego dnia znalazł się w trudnej sytuacji. Został uwięziony przez złego wilka i dlatego, że nie miał przyjaciół, to nie miał mu kto pomóc i nie mógł na nikogo liczyć. W tym momencie na pomoc przyszły mu dzielne przedszkolaki. Chętnie i z dużym zaangażowaniem wchodziły w przydzielone im role i wspólnymi siłami udało im się uwolnić zajączka, który zrozumiał, że warto mieć przyjaciół i obiecał poprawić swoje zachowanie. Wszystkie dzieci z radością obejrzały spektakl i z zaangażowaniem w nim uczestniczyły.