WYCIECZKA GR. IV DO MUZEUM ARCHEOLOGICZNEGO

Mamuty, nosorożce włochate, niedźwiedzie i hieny jaskiniowe, to zwierzęta które w dzisiejszych czasach nie można już spotkać, ale ich ślady, szkielety i zwyczaje są człowiekowi znane, a żeby bliżej się im przyjrzeć przedszkolaki z grupy IV wybrały się do Muzeum Archeologicznego w Krakowie. Na wystawie „Pradzieje i wczesne średniowiecze Małopolski” przenieśliśmy się setki tysiące lat wstecz do świata zamieszkiwanego przez wymarłe już gatunki na terenach dzisiejszej Małopolski i Krakowa. Dowiedzieliśmy się dlaczego te zwierzęta wymarły, ale również poznaliśmy gatunki, które przetrwały do dnia dzisiejszego. Na zakończenie wizyty w muzeum, każde z dzieci ulepiło figurkę wybranego zwierzęcia.

Podczas zwiedzania muzeum mieliśmy również okazję poznać życie dawnych mieszkańców Małopolski i Krakowa, od człowieka neandertalskiego po mieszczan średniowiecza. Ta wystawa zrobiła na nas ogromne wrażenie! 24 figury ludzkie (1:1!) w strojach kolejnych epok oraz makiety prezentujące domy od obozowisk jaskiniowych po średniowieczne krakowskie wieże. Makiety zostały wykonane na podstawie odkryć archeologicznych.

Podczas zwiedzania przedszkolaki miały okazję zaprezentować swoją wiedzę dot. nie tylko życia zwierząt prehistorycznych, ale i miasta Krakowa. Mamy nadzieję, że wycieczka będzie inspiracją do kolejnych odkryć.

Zdjęcie pochodzi ze strony Muzeum Wrcheologicznego w Krakowie