UDZIAŁ GR. III W WARSZTATACH AKTORSKICH "TIK - TAK"

W dniu 9 kwietnia grupa III wzięła udział w warsztatach aktorskich „Tik Tak - złap czas!”, których celem było pokazanie jak za pomocą środków scenicznych
można przestawić tak abstrakcyjne pojęcie jakim jest czas. Warsztaty odbyły się w teatrze im. Juliusza Słowackiego na Dużej Scenie i prowadził je rewelacyjny Czarnoksiężnik - aktor Krzysztof Piątkowski. Na podstawie pytań dotyczących codziennych wydarzeń i w kontakcie z naturalnymi przedmiotami przyrody takimi jak: drewno, kamienie, piórka, muszelki, sznurek dzieci opowiedziały o wrażeniach jakich doświadczają w kontekście pojęcia czasu. Podzielone na trzy grupy dzieci odegrały scenę urodzin w czasach obecnych, w epoce kamienia łupanego i w czasach dalekiej przyszłości, pełnej robotów. Dużo było przy tym śmiechu i świetnej zabawy. Przy tym doświadczeniu dzieci poznały rolę światła , dźwięku, charakteryzacji, scenografii, ruchu, głosu i mimiki. Na zakończenie Czarnoksiężnik opowiedział bajkę przybliżającą dzieciom pojęcie czasu. Dziękujemy Tacie Mateusza za zorganizowanie wyjścia.

Katarzyna Rajska