SPOTKANIE WIELKANOCNE W GR. III

Dnia 28.03.2018 w grupie III odbyło się  spotkanie świąteczne połączone z warsztatami. Na początku rodzice wraz z dziećmi zostali podzieleni na 4 grupy. Każda grupa zajęła miejsce przy wyznaczonym stoliku i zaczęła się rywalizacja. Ducha walki  widać było bardzo wyraźnie w każdej grupie. Za każde wykonane zadanie drużyna otrzymywała odpowiednia liczbę punktów(czekoladowe jajeczka). Dzieci wraz z rodzicami układały puzzle, rozwiązywały zagadki ,śpiewały piosenkę o tematyce wielkanocnej i układały wierszyki związane ze zbliżającymi się świętami. Na koniec każda drużyna ozdabiała według własnego pomysłu wielką pisankę, którymi pochwaliliśmy się na szatni. Po części warsztatowej podsumowaliśmy wspólnie konkurs plastyczny, w którym wzięli udział chętni rodzice z dziećmi. Na koniec złożyliśmy sobie życzenia i pożegnaliśmy się. A takie piękne wiersze i rymowanki ułożyli nasi rodzice wraz ze swoimi pociechami:

Wesołego świętowania

Od samego dnia zarania

Miłych gości ,w koszyku pyszności.

Baranków rozbrykanych, zajączków roześmianych, dzwonków roztańczonych,

Bab dopieczonych i mokrego Dyngusa.

Święta ,święta ,święta

Każda osoba uśmiechnięta.

Wokół stołu się krzątają mamusie,

Którym dzielnie pomagają córusie.

Wszyscy razem robią babkę,

Na którą chłopaki mają chrapkę.

Święta, święta to pisanki,

Kolorowe baranki,