"DOM WRAŻEŃ" WARSZTATY PLASTYCZNO-TEATRALNE

W poniedziałek "Tygryski" uczestniczyły w warsztatach plastyczno-teatralnych zorganizowanych w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Podczas spotkania poszukiwaliśmy form plastycznych oddających wyobrażenia baśniowej postaci na własnej twarzy. Praca z technikami dramy i improwizacji teatralnej, oraz ruchowe odbieranie wrażeń zmysłowych przysporzyła nam wielu emocji.

Przedszkolaki oswajały przestrzeń oraz opisywały swoje doświadczenia dotykowe i ruchowe w kontakcie z różnymi przedmiotami, mając "wyłączony" zmysł wzroku. Przejście "toru przeszkód" z zawiązanymi oczami było nie lada przeżyciem. Podczas warsztatów każde z dzieci otrzymało baśniową kartę, której nadawało tytuł. Pomysłowość i kreatywność przedszkolaków nie znała granic! Finalną częścią spotkania było malowanie twarzy i ciała bez użycia lustra. Powstałe malowidła były zaskakujące również dla samych autorów. Pomalowane buzie utrwalaliśmy odbijając je na chustach, w wyniku czego powstały inspirujące obrazy.

Dziękujemy Panu Piotrowi Kipczak za pomoc w organizacji wycieczki.