OLIMPIADA SPORTOWA W "WESOŁEJ 13"

W dniu 10 maja w naszym przedszkolu odbyła się Międzygrupowa Olimpiada Sportowa. Wzięły w niej udział trzy grupy: „Krasnale”, „Pszczółki” oraz „Tygryski”. Organizatorkami były pani Marta z grupy II oraz pani Kasia z grupy III. Po powitaniu wszystkie dzieci złożyły uroczyste ślubowanie powtarzając za p. Martą:

Obiecuję- wykonywać wszystkie zabawy uczciwie,

nie płakać, jeżeli nie uda mi się wygrać.

Obiecuję, że będę starać się

wykonywać wszystkie zadania do końca i dokładnie.

Na rozgrzewkę przedszkolaki przy dźwiękach muzyki i pod kierunkiem p. Kasi wykonały różnorodne ćwiczenia. Następnie rozpoczęły się poszczególne konkurencje, za które przydzielane były odpowiednio punkty: I miejsce – 3 punkty, II miejsce – 2 punkty, III miejsce – 1 punkt. W każdej z sześciu konkurencji wzięło udział po czworo dzieci z poszczególnych grup. Konkurencje olimpijskie:

• Nic nie widzę - dziecko z zasłoniętymi oczami szuka 10 woreczków rozrzuconych na kocu. Na wykonanie zadania każdy zawodnik ma 30 sekund.
  • Rzut woreczkami do celu - zawodnicy kolejno wykonują po dwa rzuty woreczkami z odległości 2 metrów do obręczy, na wynik składa się suma punktów uzyskanych z dwóch rzutów w przypadku dotknięcia linii obręczy przez woreczek, przyjmuje się wynik na korzyść uczestnika.
  • Przewlekanie szarfy - zawodnicy startują z wyznaczonego miejsca, dobiegają do szarfy i przewlekają ją dowolnym sposobem. Drugi zawodnik rusza, gdy pierwszy klepnie go w ramię.
  • Skok w dal - każda osoba staje na starcie ( przed wyznaczoną linią) i z miejsca wykonuje skok w dal, mierzymy odległość.
  • Sadzenie marchewek – od linii startu w równych odległościach rozłożone są cztery małe obręcze z woreczkami w środku, a na końcu pachołek. Zawodnicy stoją w rzędzie. Na sygnał pierwszy zbiera woreczki okrąża pachołek i wkłada woreczki z powrotem do obręczy. Następny zawodnik rusza, gdy poprzednik klepnie go w ramię.
  • Wyścig w workach - zawodnicy wyścigają się poruszając się w workach, dobiegają do pachołka i wracają na start.

Na zakończenie wszystkie dzieci w nagrodę otrzymały medale zdrowego i aktywnego przedszkolaka. Po zsumowaniu punktów I miejsce zajęła grupa „Tygryski”, II miejsce – „Pszczółki” natomiast miejsce III – „Krasnale”. Gratulujemy!

Katarzyna Rajska