BIBLIOTEKA PRZEDSZKOLAKA

Grupa „Tygrysków” włączyła się w projekt edukacyjny „Biblioteka przedszkolaka”, który promuje czytelnictwo i łączy pokolenia.

Dnia 8 maja odbyło się w naszej grupie pierwsze spotkanie inauguracyjne w obecności animatorki – pani Anny Kaszuby – Dębskiej. Otrzymaliśmy małą biblioteczkę – skrzynię z książkami, w której znajdują się nowości wydawnicze. Każde dziecko otrzymało również materiały do tworzenia własnej książki typograficznej. Na początku pani Anna zaprezentowała przedszkolakom wszystkie książki, ich tytuły bardzo zainteresowały dzieci. Następnie Tygryski tworzyły stronę tytułową własnej książki. Potem odbyło się czytanie. Dzieci wybrały książkę pt. „Praktyczny Pan”, którą przeczytała nam babcia Jasia. Dzieci słuchały książki, w specjalnych okularach przeznaczonych tym razem nie do patrzenia, ale do słuchania. Na zakończenie zajęć dzieci wykonywały zadanie na jednej z otrzymanych kart pracy.

Serdecznie dziękujemy babci Jasia za obecność i poświęcony czas.

Projekt będzie kontynuowany w naszym przedszkolu, dlatego czekamy na zgłoszenia babć i dziadków do udziału w czytaniu generacyjnym.

Katarzyna Gibała