KOPIEC KOŚCIUSZKI I RMF FM

Dzisiejsza wycieczka grupy IV była pod dużym znakiem zapytania. Wytrzyma, czy nie? Wytrzymało, a nawet słońce zaświeciło! Droga przez Lasek Wolski, kręta i stroma, ale po dotarciu na miejsce, przedszkolaki jednogłośnie oznajmiły, że bardzo krótka była ta piesza wycieczka. No cóż... z "zerówką" można wszystko :).

Dzięki mamie Alka B., mieliśmy możliwość zwiedzić siedzibę najpopularniejszego radia w Polsce. Pan Paweł M. opowiedział nam o niezwykłym miejscu, w którym znajduje się RMF FM. W pełnym skupieniu, prawie na palcach przemykaliśmy między reżyserkami, by podglądnąć pracujących tam radiowców. Ogromną niespodzianką było zaproszenie nas do krótkiego nagrania, które Polacy mogli usłyszeć w radiu, tuż przed godz. 11.00. Pogoda w RMF FM. Po takiej zapowiedzi musieliśmy sprowadzić słońce!

Drugą częścią wycieczki było wdrapanie się na najwyższy punkt w Krakowie, Kopiec Kościuszki. W zwartej kolumnie podążaliśmy krętą ścieżką, by na szycie móc się zachwycić niezwykłym widokiem. Udało nam się nawet odnaleźć i rozpoznać nasze przedszkole.

Podsumowując nasze wycieczki byliśmy już 135 m pod ziemią i 330 m n.p.m. :D