DOM MATEJKI - WYCIECZKA GR.III

21 czerwca grupa III wybrała się do Domu Matejki na warsztaty pt.,,Zmysły artysty w pracowni malarza”. Spotkanie rozpoczęliśmy od zwiedzania pomieszczeń domu artysty, w którym się urodził i mieszkał wraz z dziesięciorgiem rodzeństwa.

Kto może bardziej zainspirować nas, jak nie Mistrz Jan Matejko. Dzieci wcześniej dowiedziały się kim był Jan Matejko, jakie tworzył dzieła, by później swoje wiadomości ugruntować podczas warsztatów w Domu Matejki przy ulicy Floriańskiej. Podczas warsztatów mogły uruchomić wszystkie pięć zmysłów: doświadczały takich zapachów malarskich jak terpentyna, olej lniany, mogły „zobaczyć” palcami obraz, dotknąć struktur różnych materiałów. W pracowni Mistrza było wiele ciekawych eksponatów.

Wszystko nas interesowało, mieliśmy oczy i uszy szeroko otwarte. Zwieńczeniem wycieczki były warsztaty plastyczne, gdzie każdy mógł uruchomić swoja wyobraznię. I wiemy już, że talent w połączeniu z pasją dają sukces.

Ewa Pietruch