Strona głowna  /  Aktualności  /  Zabawy dla grupy III - 24 marca
Zabawy dla grupy III - 24 marca
data dodania: 2020-03-24 09:37:42

1. Oglądanie książek, albumów przedstawiających przyrodę wiosną.

2. „Biedronki” – ćwiczenia graficzne typu „połącz kropki”. Rodzic tworzy z kropeczek obrazek biedronki, dziecko łączy kropiki doskonali pracę ręki.

3.  „Motyl” – zabawa z apaszkami, foliami. Dziecko trzyma w dwóch dłoniach apaszki tworząc z nich skrzydła. Biega po pokoju na hasło rodzica „Pająk” – staje nie ruchomo na hasło „Słońce” lata jak motyl po pokoju.

4. „Spacer jeża” – wiersz Anny Zabielskiej

Wyszedł jeżyk na spacerek, na słoneczko i wiaterek

By zobaczyć co tam w lesie wiosna w koszu mu przyniesie.

Tak, tak, jeżu nasz, jakie dary w koszu masz.

Idzie jeżyk wąską dróżką, przytupuje jedną nóżką.

Dużo darów w koszu ma zaraz wszystkie dzieciom da.

Tak, tak, jeżu nasz, jakie dary w koszu masz.

Przyszedł jeżyk do przedszkola I rozgląda się dokoła.

My się z jeżem pobawimy i wesoło zatańczymy.

Tak, tak, jeżu nasz, zatańcz z nami chociaż raz.

Zabawa ruchowa do rymowanki: Dziecko wytupuje dowolny rytm , rodzic powtarza za nim.

Raz dwa trzy, raz, dwa, trzy, Razem z jeżem tupiesz ty!”

Rozmowa:

- Jakie dary przynosi nam Wiosna?

- Jakie kwiaty jako pierwsze pojawiają się na wiosnę?

- Jakie zwierzęta budzą się ze snu zimowego?

5. Zabawy matematyczne:

• „Szukamy darów Pani Wiosny”. Rodzic ukrywa obrazki przedstawiające dary wiosny w mieszkaniu  (krokusy, przebiśniegi, żonkile, biedronki, żabki, ślimaki, pszczoły). Segregowanie ich na grupy – zbiory, przeliczanie elementów w zbiorach
  • „Kwiatki w ogródku” – rodzic z dzieckiem mogą wcześniej przygotować papierowe tulipany i wazony z papieru. Rzucając kostką mogą wkładać tulipany do wazonu albo je wyjmować bo uschły – przeliczamy do 8
  • „Zwierzęta wiosną” –  Dziecko nazywa i liczy zwierzęta w poszczególnych polach na kartach pracy. Prowadzi linię od pola, gdzie jest ich najmniej, do pola, gdzie jest ich najwięcej.

6. Zabawa „Kolory” -  Dziecko rzuca do rodzica piłkę i wypowiada dowolny kolor. Rodzic gdy złapie piłkę ma za zadanie skojarzyć go sobie z wybranym przedmiotem, np. czerwony – samochód, żółty – tulipan.

7. „Calineczka” – wysłuchanie bajki Hansa Christiana Andersena – wykonanie ilustracji, zabawy w teatr.