Strona głowna  /  Aktualności  /  Propozycje dla grupy IV - 24 marca
data dodania: 2020-03-24 09:56:33

24 marca 2020

Odkrywamy literę C – małą i wielką, drukowaną i pisaną
Rodzic pokazuje literę c: małą i wielką. Dziecko określa ich wygląd. Układa kształt litery C ze sznureczka, z koralików, kreśli literę C w powietrzu, na dywanie. Rodzic rysuje literę C na białej kartce A4, dziecko wylepia kontur litery plasteliną lub maluje farba lub koloruje kredką według własnego pomysłu.
Dzieci dzielą słowa: cebula i Cela na sylaby i na głoski. Liczą sylaby i głoski w tym słowie. Podają inne słowa rozpoczynające się głoską c (cytryna, cukier, cement…), mające ją na końcu (koc, noc, walec…) i w środku (abecadło, baca, kucyk…). Określają, czy głoska c jest spółgłoską czy samogłoską. Przypominają kiedy używają wielkiej litery.
Materiały dostępne w kartach pracy Nowe przygody Olka i Ady. Litery i liczby, cz. 2, s. 40–43. – do pobrania na stronie:

• Dziecko kończy zdania – tworzenie porównań.
Śnieg jest biały jak… (mąka, papier, kreda…)
Deszcz jest mokry jak… (woda, mgła…)
Burza jest groźna jak… (lew, tornado…)