Samorządowe Przedszkole nr 13 w Krakowie
Strona głowna  /  Aktualności  /  Katecheza dla starszaków 5,6 latki, 23 czerwca
Katecheza dla starszaków 5,6 latki, 23 czerwca
data dodania: 2020-06-23 07:43:27

Drogie dzieci

Podczas Mszy świętej po radosnym ,,Alleluja'', ksiądz bierze do rąk księgę Pisma Świętego. Następnie wszyscy wstają, żeby uważnie słuchać. Ewangelia to księga, w której spisane są wydarzenia z życia Jezusa. Słowo Ewangelia oznacza dobrą nowinę. Słuchając Ewangelii słyszymy samego Pana Jezusa, który do nas mówi, chociaż Go nie widzimy. Wiara i zaufanie Jezusowi pomagają nam usłyszeć Jego głos.

Mk, 4, 1-9

 NAUCZANIE W PRZYPOWIEŚCIACH

Przypowieść o siewcy

1 Znowu zaczął nauczać nad jeziorem i bardzo wielki tłum ludzi zebrał się przy Nim. Dlatego wszedł do łodzi i usiadł w niej, na jeziorze, a cały tłum stał na brzegu jeziora. 2 Nauczał ich wiele w przypowieściach i mówił im w swojej nauce:
3 «Słuchajcie: Oto siewca wyszedł siać. 4 A gdy siał, jedno [ziarno] padło na drogę; i przyleciały ptaki, i wydziobały je. 5 Inne padło na grunt skalisty, gdzie nie miało wiele ziemi, i wnet wzeszło, bo nie było głęboko w glebie. 6 Lecz po wschodzie słońca przypaliło się i uschło, bo nie miało korzenia. 7 Inne padło między ciernie, a ciernie wybujały i zagłuszyły je, tak że nie wydało owocu. 8 Inne wreszcie padły na ziemię żyzną i wydawały plon, wschodząc i rosnąc; a przynosiły [plon] trzydziestokrotny, sześćdziesięciokrotny i stokrotny». 9 I dodał: «Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha!»

- Gdzie Jezus nauczał ludzi?
- W jaki sposób mówił do słuchających Go?
- Do czego Pan Jezus zachęca?

 

Zapraszam  również do obejrzenia filmiku;

Gienek Washable: Przypowieść o siewcy. Komentarz do Ewangelii.

https://www.youtube.com/watch?v=oZJex7RS07c

 

Proponuję Wam jeszcze piosenkę;

Siewca - Piosenka z serii filmów "Domek na Skale"
https://www.youtube.com/watch?v=giDbY1Pfp9sKomentarze
Dodaj komentarz
Imię i Nazwisko
Adres e-mail
Komentarz
Wpisz wynik: 2+3