Strona głowna  /  Aktualności  /  Zabawy dla grupy III i IV - 25 czerwca
data dodania: 2020-06-25 11:24:37
Niezwykłe pojazdy
1.Ćwiczenia gimnastyczne:

2.Pociąg” – ćwiczenia graficzne typu „połącz kropki” / 5-latki Grafomotoryka str. 80/
cel:doskonalenie umiejętności kreślenia linii bez odrywania ręki oraz kolorowanie obrazka

3.„Niezwykły pojazd” – konstruowanie z materiałów różnych, tzw. nieużytków
Z dostępnych zgromadzonych materiałów dziecko wykonuje wymyślone przez siebie pojazdy.
Łączeń elementów dokonują za pomocą taśmy biurowej, papierowej, kleju, sznurka, papieru samoprzylepnego.

4.„W autobusie” – zabawa ruchowa rozwijająca umiejętność orientacji w przestrzeni i szybkość reagowania. Zabawa z rodzeństwem. Ustawiamy krzesła np. parami w dwóch rzędach. Sposób ustawienia krzeseł dostosowuemy do wielkości pokoju i ilości dzieci. Krzeseł powinno być o jedno - dwa mniej niż dzieci.

Przy dźwięku tamburyna dzieci – pasażerowie poruszają się swobodnie po sali. Na przerwę, dzieci zajmują miejsca w autobusie czyli siadają na krzesłach. Komu zabraknie miejsca czeka jedną kolejkę, na kolejny autobus.

5.„Ułóż taki wzór”- układanie wzorów na dywanie
cel: kształcenie precyzji ruchów, uwagi
Dzieci za pomocą drewnianych wykałaczek odwzorowują wzory literopodobne napisane na kartkach: A, E, I, K, F, H, L, M, N, T, Z. Dziecko wskazuje, w czyim imieniu znajdują się takie litery

6.Jeden i wiele” – ćwiczenia gramatyczne
cel: wdrażanie do prawidłowego tworzenia i stosowania rzeczowników w liczbie pojedynczej i mnogiej
Rodzic podaje rzeczownik w liczbie pojedynczej, a dziecko, do którego rzuci piłkę
-podaje rzeczownik w liczbie mnogiej np.
- Skacze jedna piłka – Skaczą trzy... (piłki)
- Leci jeden samolot – Lecą dwa ...(samoloty)
- Widzę jedna łódź – widzę dwie ...(łodzie)