Strona głowna  /  Aktualności  /  Propozycje zabaw dla gr. IV - 7 kwietnia 21r.
Propozycje zabaw dla gr. IV - 7 kwietnia 21r.
data dodania: 2021-04-07 10:03:35
Dzień dobry Dzieci:)
Wracamy do naszej kosmicznej podróży.

Zanim rozpoczniemy zajęcia – „rozgrzejemy” swój mózg
- pomasujcie delikatnie paluszkami skronie / boczna część głowy, między oczami a uszami
- „Leniwe ósemki dla oczu”( Na stojąco). Wyciągnijcie przed siebie lewą rękę, zaciśnijcie pięść a kciuk skierujcie do góry, rysujcie kciukiem w powietrzu po kształcie położonej ósemki (znaku nieskończoności) wodząc oczami za ręką- głowa nieruchomo. Ruch zaczynajcie zawsze w lewo do góry. Powtórzcie to samo prawą ręką a potem obiema rękoma jednocześnie. Robiliśmy to w sali w przedszkolu wiele razy:)

A teraz troszeczkę poruszajcie się zapraszam na gimnastykę:)
MUZYCZNA GIMNASTYKA - ćwiczenia W PODSKOKACH | ODCINEK 1 - YouTube

Układ Słoneczny to układ planetarny Słońca. Tworzą go planety (Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun i planety karłowate), księżyce, komety, meteoroidy oraz asteroidy. Wszystkie krążą wokół Słońca dzięki niezwykle silnej grawitacji.
Starajcie się zapamiętać nazwy planet.

Przesyłam Wam piosenkę, spróbujcie się jej nauczyć
W UKŁADZIE SŁONECZNYM || NutkoSfera || Piosenki DLA DZIECI - YouTube

Kosmiczne zabawy

Zagadki Ufoludka – zagadki edukacyjne.
Grzeje Ziemię wciąż, bez końca,
Zimno byłoby tu nam bez… (słońca)

Po kosmosie pędzi sama,
Nie planeta, nie rakieta,
Warkocz nosi niczym dama,
Ta dziewczyna to… (kometa)

Krąży wiernie wokół Ziemi,
w nocy blaskiem swym zachwyca,
A niektórzy, zwłaszcza wilki,
chętnie wyją do… (księżyca)

Obserwator nieba – słuchanie opowiadania ( dzieci które potrafią czytać oczywiście czytają same:))
Obserwator nieba Grześ wraz z rodzicami oraz swoim najlepszym przyjacielem, psem o imieniu Księżyc, mieszka w najwyższym bloku w mieście. Ogromny wieżowiec ma aż piętnaście pięter. Na samym jego szczycie znajduje się przytulne mieszkanie państwa Gwieździńskich. Z okien roztacza się przepiękna panorama całego miasteczka, ale to wcale nie ten widok zdecydował rok temu o przeprowadzce właśnie do tego mieszkania. Pani Gwieździńska, pan Gwieździński, a w szczególności Grześ pasjonują się astronomią, czyli wszystkim tym, co związane jest z gwiazdami, planetami, kometami czy galaktykami. W salonie centralne miejsce zajmuje teleskop – wynalazek umożliwiający obserwację nieba. Grześ, spoglądając w niego, napotyka Mały i Wielki Wóz, Gwiazdę Polarną oraz planety. Chłopiec snuje plany odkrywania i nadawania nazw niepoznanym dotąd planetom i konstelacjom. Największym marzeniem Grzesia jest lot w kosmos. Grześ chce zostać kosmonautą.

Dzieci odpowiadają na pytania:
– Gdzie znajduję się mieszkanie państwa Gwieździńskich?
– Czym pasjonuje się cała rodzina?
– Jakie urządzenie stoi w salonie?
– Jakie plany snuje Grześ?
- Jak inaczej nazywamy astronautę?

Do zobaczenia :)