WIZYTA GRUPY IV W SZKOLE PODSTAWOWEJ

Dnia 26 października odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 5 im. Polskich Olimpijczyków, w której dzieci obejrzały przedstawienie teatralne „O smoku Wawelskim”. "Tygryski" z dużym zainteresowaniem i w skupieniu oglądały legendę, którą przepięknie wystawili uczniowie szkoły. Dzieci z zaangażowaniem włączyły się w pokaz, śpiewając:

Ten Lajkonik, nasz Lajkonik,

po Krakowie ciągle goni,

Lajkoniku laj, laj, poprzez caly kraj, kraj,

Lajkoniku laj, laj, poprzez cały kraj.”

Przedszkolaki obejrzały również pokaz judo, gimnastyki artystycznej oraz tańca towarzyskiego i sportowego, a następnie miały okazję wejść na scenę, gdzie zrobiono wspólną pamiątkową fotografię.

Potem jedna z Pań nauczycielek zaprosiła nas na wędrówkę po całej szkole. Zwiedziliśmy wszystkie pomieszczenia szkoły: gabinet dyrekcji, sale gimnastyczne, stołówkę, świetlicę, zobaczyliśmy, jak dzieci w szkole się uczą. W jednej z klas zatrzymaliśmy się na dłużej, usiedliśmy w ławkach,  rozwiązywaliśmy ciekawe zadania, a na koniec zapisaliśmy całą tablicę literkami i cyferkami. ;)