Miś ma w oczach szklane kulki, po to misiem jest,
żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz.
Miś ma uszy do targania, po to misiem jest,
żeby mieć coś do kochania i wytarcia łez, i wytarcia łez.

Miś ma łapy bardzo miękkie, po to misiem jest,
żeby trzymać go za rękę, kiedy tylko chcesz.
Miś ma wszystko, czego trzeba, żeby misiem być,
by do łóżka go zabierać, żeby o nim śnić, żeby o nim śnić.

23 i 24 listopada obchodziliśmy jeden z najmilszych dni, Światowy Dzień Pluszowego Misia. Mimo najnowocześniejszych zabawek, pluszowa przytulanka nadal pozostaje niezastąpiona, „bo czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś!”.

Pluszowy miś obchodzi swoje 115 urodziny. Z tej okazji zorganizowaliśmy huczne świętowanie! Oczywiście nie mogło zabraknąć urodzinowego tortu. Przedszkolaki podczas zabaw poznały historię powstania pluszowej zabawki, dowiedziały się jak taką zabawkę wykonać, rozpoznawały misie z bajek, ćwiczyły, tańczyły, harcowały oraz wykonały swojego misia. Na zakończenie dnia każdy przedszkolak otrzymał odznaczenie, medal z pluszowym misiem.

Miejmy nadzieję, że miś, jak najdłużej będzie miał swoją moc pocieszania i utulania do snu.