INFORMATYK W PRZEDSZKOLU

W ostatnim tygodniu, w grupie IV gościliśmy tatę Alicji, który odwiedził "Tygryski", by opowiedzieć o swojej pracy. No tak, ale czym się pan Mateusz zajmuję? Przedszkolaki próbowały odpowiedzieć na to pytanie. Podsumowując wypowiedzi najmłodszych, tata Alicji zajmuje się informacją,  no tak, przecież jest informatykiem :). Dzięki spotkaniu najmłodsi mieli możliwość sprawdzić, co drzemie pod obudową komputera. To była „operacja na otwartym sercu”. Szymon pierwszy wziął się do dzieła i już po sali krążyła pamięć krótko-  i długotrwała, serce i mózg komputera, kości, a to wszytko odbyło się bez grama krwi. Na deser pan Mateusz przygotował niemałą niespodziankę. Przed „Tygryskami” swoje umiejętności prezentował  „Pędzik” i „Kropka”, dwa niesamowite roboty. Początkowo przedszkolaki uciekały w popłochu, przed „Pędzikiem”, by po chwili brać udział w wyprawie kosmicznej, w wyniku której nastąpiło uszkodzenie robota przez pędzącą asteroidę. Zadaniem „Tygrysków” było rozszyfrować kombinację przycisków, a tym samym naprawić zepsutą maszynę. Na zakończenie spotkania mogliśmy usłyszeć „robotyczny koncert cymbałkowy” w wykonaniu „Pędzika” i dyskotekową kulę "Kropki".

Coś mi się zdaje, że Mikołaj zamiast lalki czy klocków będzie musiał rozszerzyć asortyment o roboty :).

Dziękujemy Panie Mateuszu za świetną przygodę oraz za zasilenie bazy komputerowej naszego przedszkola! Od dziś „Tygryski” sprawdzają swoje umiejętności rozpoznawania liter oraz cyfr m.in. za pomocą klawiatury. „Nauka, to super sprawa!”.