To takie proste!
Strona głowna  /  O nas
O nas

Samorządowe Przedszkole nr 13 znajduje się na Miasteczku Studenckim AGH w Domu Studenckim „Kapitol” na I piętrze (wejście od ulicy Reymonta).

Przedszkole rozpoczęło swoją działalność w październiku 1989 roku. Organizatorką, a zarazem pierwszą dyrektorką była mgr Lidia Bińczycka. Na początku oferta była skierowana tylko dla dzieci pracowników AGH, ale z biegiem lat nasza placówka stała się ogólnie dostępna. Od 2002 roku dyrektorem placówki jest mgr Jolanta Trzmiel.

W ciągu tych dwudziestu lat mieliśmy ponad 2 tysiące wychowanków, zużyliśmy 100 tysięcy kredek, 3 tony farb plakatowych, 2 tony plasteliny, 100 kilometrów papieru toaletowego, nauczyliśmy się tysiąca piosenek, wypiliśmy hektolitry mleka, zjedliśmy 3 tony ziemniaków, pożegnaliśmy tysiące mleczaków.

Nasi absolwenci dostają się do prestiżowych szkół podstawowych i gimnazjów, renomowanych liceów krakowskich, studiują ambitne kierunki. Biorą aktywny udział w różnego rodzaju konkursach przedmiotowych. Cieszymy się ich sukcesami, a także tym, że właśnie nasze przedszkole położyło niejako podwaliny pod ich kolejne osiągnięcia.

- czynne jest w godzinach 7.00 - 17.30

czterooddziałowe:

• grupa I 8.00 - 15.30 (raz w tyg. do 16.00)
  • grupa II 7.00 - 16.00
  • grupa III 7.30 - 17.30
  • grupa IV 8.00 - 17.00 (raz w tyg. do 16.00)

- oferuje wyżywienie własne: smaczną i domową kuchnie

- posiada własny ogród zabaw

- prowadzi zajęcia dodatkowe:

• religię,
  • gimnastykę korekcyjną,
  • rytmika,
  • taniec,
  • szachy,
  • zajęcia j.angielskiego ,,Nauka języka już od smyka"
  • zajęcia plastyczne "Mały arstysta"
  • dyżur specjalisty: psychologa i logopedy.

Dzieci to najważniejsze osoby na terenie naszego przedszkola. One nigdy nie przeszkadzają nam w pracy, nadają jaj sens, nie pozostają z boku, są w centrum działań. Wcale nie robimy im łaski oddając się do ich dyspozycji. To one robią nam przysługę bo dzięki ich obecność możemy się wykazać.

Naszymi priorytetami są: bezpieczeństwo, dowartościowanie każdego dziecka, wszechstronny rozwój. Dzieci w naszym przedszkolu czują się bezpiecznie. Kierujemy tak rozwojem dziecka, aby stał się on człowiekiem otwartym i tolerancyjnym, aby umiał wyrazić siebie i swoje odczucia w twórczej ekspresji artystycznej.

W naszym przedszkolu realizowane są programy wychowania przedszkolnego: "Nasze przedszkole. Program edukacji przedszkolnej" W. Żaby-Żabińskiej i M. Kwaśniewskiej oraz "Ku Dziecku. Program wychowania przedszkolnego" B. Bilewicz-Kuźnia i T. Parczewskiej.

Pracujemy również wg dodatkowych programów: „Dziecięca matematyka” – E. Gruszczyk-Kolczyńska; Program edukacji artystycznej "Dziecko w świecie sztuki” – program własnym Przedszkola nr 13; Program adaptacyjny Przedszkola nr 13.

Wykorzystujemy ciekawe metody, koncepcje i projekty: Metoda Dobrego Startu M. Bogdanowicz; Metodę Ruchu Rozwijającego W. Sherborne; Wprowadzenie dziecka w świat liter I. Majchrzak; Muzyka wg idei C. Orffa; Aktywne słuchanie muzyki wg B. Strauss; Pedagogika zabawy - KLANZA, "Edukacja przez Ruch" D. Dziamskiej.

Ostatnia aktualizacja: 2017-11-20