Wierszykowe trele-morele 2019

W dniu 14 listopada w naszym przedszkolu już po raz XVIII spotkały się dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli: nr 43, 75, 119, 121 i 124 żeby wziąć udział w konkursie recytatorskim „Wierszykowe trele-morele”. Tym razem tematem przewodnim były wiersze p. Ewy Stadtmüller, która była gościem specjalnym i przewodniczącą jury. Pani Ewa jest autorką ponad 100 książek dla dzieci. Są wśród nich: opowiadania, wiersze, zagadki, bajki, scenariusze teatralne, opracowania znanych baśni i legend. Jedne malutkie, inne okazalsze. Każdą z nich p. Ewa traktuje jak dziecko – z ciepłym kącikiem w sercu. W 2003 roku p. Ewa została wyróżniona Honorową Wstęgą Przyjaciel Przedszkola. W 2008 za książkę „A – jak Anioł” otrzymała wyróżnienie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2008. I właśnie wierszem z tego tomiku pt. „Przyjaciel z nieba” p. Kasia i p. Marta rozpoczęły konkurs, do aniołów nawiązywała dekoracja sali wykonana przez p. Małgosię, a także stroje nauczycielek prowadzących. Wszystkie dzieci pokazały się fantastycznie. P. Ewa w krótkich przerywnikach udzieliła kilku profesjonalnych rad związanych z recytacją, zwracając uwagę na prawidłowy oddech, intonację, stosowanie pauz oraz gestu. Każde dziecko otrzymało nagrodę w postaci książeczki Ewy Stadtmüller  z serii „Przygody skrzata Jagódki”, kalendarz oraz słodkość. Przedszkola uhonorowane zostały dyplomem i książką pt. „Bajka z zagadką” z autografem autorki.

Wszystkim gratulujemy i zapraszamy za rok.