O nas

Samorządowe Przedszkole nr 13 znajduje się na Miasteczku Studenckim AGH w Domu Studenckim „Kapitol” na I piętrze (wejście od ulicy Reymonta).

Przedszkole rozpoczęło swoją działalność w październiku 1989 roku. Organizatorką, a zarazem pierwszą dyrektorką była mgr Lidia Bińczycka. Na początku oferta była skierowana tylko dla dzieci pracowników AGH, ale z biegiem lat nasza placówka stała się ogólnie dostępna. Od 2002 roku dyrektorem placówki jest mgr Jolanta Trzmiel.

Nasi absolwenci dostają się do prestiżowych szkół podstawowych i gimnazjów, renomowanych liceów krakowskich, studiują ambitne kierunki. Biorą aktywny udział w różnego rodzaju konkursach przedmiotowych. Cieszymy się ich sukcesami, a także tym, że właśnie nasze przedszkole położyło niejako podwaliny pod ich kolejne osiągnięcia.

- czynne jest w godzinach 7.00 - 17.30

czterooddziałowe:

• grupa I 8.00 - 15.30 (raz w tyg. do 16.00)
  • grupa II 7.00 - 16.30
  • grupa III 7.30 - 17.30
  • grupa IV 8.00 - 17.00 (raz w tyg. od 8.00)

- oferuje wyżywienie własne: smaczną i domową kuchnie

- posiada własny ogród zabaw

- prowadzi zajęcia dodatkowe:

• gimnastykę korekcyjną,
  • religię,
  • rytmikę,
  • taniec,
  • szachy,
  • zajęcia j.angielskiego ,,Nauka języka już od smyka",
  • dyżur specjalisty: psychologa i logopedy (link).

Dzieci to najważniejsze osoby na terenie naszego przedszkola. One nigdy nie przeszkadzają nam w pracy, nadają jaj sens, nie pozostają z boku, są w centrum działań. Wcale nie robimy im łaski oddając się do ich dyspozycji. To one robią nam przysługę bo dzięki ich obecność możemy się wykazać.

Naszymi priorytetami są:

• bezpieczeństwo,
  • dowartościowanie każdego dziecka,
  • wszechstronny rozwój.

Dzieci w naszym przedszkolu czują się bezpiecznie. Kierujemy tak rozwojem dziecka, aby stał się on człowiekiem otwartym i tolerancyjnym, aby umiał wyrazić siebie i swoje odczucia w twórczej ekspresji artystycznej.

W naszym przedszkolu realizowane są programy wychowania przedszkolnego:

• "Zabawy z porami roku. Program wychowania przedszkolnego". Iwona Lewkowicz, Anna Tworkowska-Baraniuk

Pracujemy również wg dodatkowych programów:

• „Dziecięca matematyka” – E. Gruszczyk-Kolczyńska;
  • Program edukacji artystycznej "Dziecko w świecie sztuki”;
  • Program adaptacyjny Przedszkola nr 13.

Wykorzystujemy ciekawe metody, koncepcje i projekty:

• Metoda Dobrego Startu M. Bogdanowicz;
  • Metodę Ruchu Rozwijającego W. Sherborne;
  • Wprowadzenie dziecka w świat liter I. Majchrzak;
  • Muzyka wg idei C. Orffa;
  • Aktywne słuchanie muzyki wg B. Strauss;
  • Pedagogika zabawy - KLANZA;
  • "Edukacja przez Ruch" D. Dziamskiej.

PORADNIA PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNA NR 2 W KRAKOWIE

ul. Siewna 23d

tel/fax 12 415-69-68

e-mail: poradnia2krakow@op.pl

Poradnia jest czynna: od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 18.00

Psycholog mgr MAŁGORZATA WOLSKA zajmuje się diagnozą psychologiczną uczniów szkół podstawowych i dzieci w wieku przedszkolnym. Prowadzi zajęcia wspomagające rozwój emocjonalny i społeczny dzieci w młodszym wieku szkolnym oraz zajęcia dla przedszkolaków i ich rodziców metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.

Logopeda, mgr Agnieszka Gunia specjalizuje się w terapii dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Prowadzi terapię osób jąkających się w formie zajęć indywidualnych i grupowych oraz terapię afazji dzieci przedszkolnych i szkolnych. Wiedzą i doświadczeniem dzieli się ze studentami logopedii oraz kierunków pedagogicznych.